14.10.2017: Podrzecze. Gminne manewry jednostek OSP


Wczoraj w Podrzeczu w gminie Podegrodzie na terenie zakładu zajmującego się produkcją okien odbyły się kolejne ćwiczenia zgrywające dla jednostek OSP. Założeniem ćwiczeń był pożar który wystąpił w hali produkcyjnej.

W ćwiczeniach udział brały wszystkie jednostki OSP z gminy Podegrodzie. Odbyły się one pod bacznym okiem zastępcy  komendanta Pawła Motyki z KM PSP w Nowym Sączu oraz bryg Mariana Marszałka naczelnika wydziału operacyjno – szkoleniowego.

07.10.2017: Moszczenica Wyżna. Gminne ćwiczenia zgrywające


W Moszczenicy Wyżnej  na obiekcie produkcyjnym Wołowiny ” Mipol ” odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminny Starego Sącza i miasta Nowego Sącza. Zorganizowane one zostały przez komendanta gminnego Pawła Banacha współpracy  z KM PSP w Nowym Sączu.

Odprawa jednostek na palcu przy remizie OSP Moszczenica Wyżna poprzedziła wczorajsze sobotnie ćwiczenia, dowódcy zastępów otrzymali wytyczne oraz informacje na temat schematu przeprowadzanych manewrów.

30.09.2017: Zagorzyn .Gminne manewry OSP


W ostatnią sobotę września w Zagorzynie ( Gmina Łącko )  odbyły się jak co roku gminne manewry jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Łącko. Prowadzone był przez komendanta gminnego kpt. Mariusza Piwowar. W ćwiczeniach udział wzięły wszystkie jednostki OSP z gminny. Rozpoczęte zostały zbiórką pododdziałów na placu przy Kościele Parafialnym w Woli Piskulinej, podczas której omówiony został scenariusz sobotnich ćwiczeń.

16.09.2017: Obidza. Pożar pustostanu


W sobotę kilkanaście minut po godz. 21:00, w Obidzy (gmina Łącko), niedaleko granicy z Jazowskiem, wybuchł pożar w niezamieszkałym budynku zlokalizowanym przy drodze powiatowej nr 1538K.

Dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu zadysponował do zdarzenia sekcję gaśniczą z nowosądeckiej JRG 2 oraz jednostki OSP z Kadczy, Obidzy i Jazowska (po jednym zastępie z każdej). O pożarze zaalarmowany został Komisariat Policji w Starym Sączu, który wysłał na miejsce jeden radiowóz ze swoimi funkcjonariuszami.

Nowy Sącz. Pożar samochodu ciężarowego na ul. Aleje Piłsudskiego


W środowe popołudnie 6 września 2017 roku na ul. Aleje Piłsudskiego doszło do pożaru samochodu ciężarowego.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do nas o godz. 15:59. Początkowo wynikało z niego, że ciężarówka pali się w okolicach Białego Klasztoru – powiedział naszemu portalowi asp. Marek Kuźmiak ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Ostatecznie okazało się, że ogień trawi pojazd na ul. Aleje Piłsudskiego, na jezdni w kierunku Krynicy-Zdroju, pomiędzy skrzyżowaniami wspomnianej arterii komunikacyjnej z ul. I Brygady i ul. Gorzkowską.

Nowy Sącz. Złamane drzewo w parku przy ul. Kolejowej


W niedzielę 27 sierpnia 2017 roku wczesnym popołudniem nad Nowym Sączem i niektórymi miejscowościami powiatu nowosądeckiego przeszła nawałnica. Intensywnym opadom deszczu towarzyszył silny wiatr. Po jej zakończeniu u strażaków przy ul. Witosa rozdzwoniły się telefony.

O godz. 13:06 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu wpłynęło zgłoszenie o złamanym drzewie w parku przy ul. Kolejowej.

25.08.2017: Barcice. Zderzenie samochodu osobowego z pociągiem pasażerskim – wypadek śmiertelny


W piątek ok. godz. 17:00, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Barcice (gmina Stary Sącz) doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego – samochód osobowy zderzył się z pociągiem pasażerskim.

W pierwszej fazie na miejsce skierowane zostały trzy ZRM-y z SPR-u (jeden specjalistyczny z podstacji w Starym Sączu oraz dwa podstawowe – z podstacji w Rytrze i ze stacji w Nowym Sączu), trzy zastępy PSP – dwa z JRG 2 Nowy Sącz oraz jeden z JRG 1 Nowy Sącz (ciężki samochód specjalny ratownictwa technicznego), jednostki OSP z Barcic i Starego Sącza (po jednym zastępie każdej) oraz radiowóz Policji z WRD KMP Nowy Sącz.