
W środę po godz. 9.00 zauważono pożar jednej z piwnic w bloku mieszkalnym na ul. Barskiej 6. Na miejsce skierowano zastępy z JRG 1 Nowy Sącz, zespoły ratownictwa medycznego z SPR, policję, pogotowie energetyczne oraz pogotowie gazowe. W chwili przybycia pierwszych służb ratowniczych, w palącej się piwnicy, na klatce schodowej oraz przed wejściem do bloku panowało duże zadymienie. Część lokatorów z klatki D sama opuściła swoje mieszkania przed przybyciem PSP widząc co się dzieje, pozostałych ewakuowali strażacy. Osobami tymi zajmowali się medycy z SPR. Pożar szybko się rozprzestrzeniał toteż przystąpiono do jego gaszenia. Oczywiście wcześniej zabezpieczono teren akcji przed osobami postronnymi. Z piwnic wyniesiono m.in. butlę acetylenową. Funkcjonariusze PSP pracowali w aparatach powietrznych nadciśnieniowych z butlami. Zaistniała konieczność dowożenia butli przez SLRr z JRG 1 Nowy Sącz. Trudności w skutecznym ugaszeniu tlących się materiałów sprawiły, że strażacy zamiast wody, musieli użyć piany gaśniczej. Klatkę schodową oddymiano przy pomocy wentylatorów.
![Nowy Sącz 112 - Ratownictwo Ziemi Sądeckiej Nowy Sącz 112 - Ratownictwo Ziemi Sądeckiej [logo]](https://nowysacz112.pl/wp/files/themes/ns112/img/nowysacz112-logo.png)





