Olszana. Pożar poszycia leśnego


Zdjęcie: OSP Olszana

W dzisiejsze popołudnie w miejscowości Olszana zauważony został pożar lasu. Do zdarzenia zadysponowano pobliskie jednostki OSP wraz z JRG 2 w Nowym Sączu. W wyniku rozpoznania ustalono iż na obszarze około czterdziestu arów palą się pozostałości po ścince drzewa oraz ściółka leśna.Warto nadmienić iż jest to kolejny pożar w tym samym lesie, zlokalizowane został cztery miejsca gdzie paliły się pozostałości po ścince drzewa. Strażacy w początkowej fazie pożaru gasili pożar przy pomocy tłumic a także łopat, a następnie została rozwinięta linia gaśnicza. Usytuowanie pożaru utrudniało dojazd samochodom gaśniczym, gdyż znajdował się on w trudno odstępnym miejscu.

Nowy Sącz. Wycięcie złamanego drzewa przy ul. Gorzkowskiej


W środę, późnym popołudniem sądeccy strażacy interweniowali przy ul. Gorzkowskiej.

O godz. 17:14 otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańców osiedla Gorzków o złamanej brzozie, która zagrażała przechodniom. – powiedział naszemu portalowi mł. kpt. Dariusz Cieśla, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Nowy Sącz. Zderzenie dwóch samochodów osobowych na rondzie Solidarności


W dniu dzisiejszym w Nowym Sączu na rondzie Solidarności doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Audi oraz Land Rover Freelander. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG 1 w Nowym Sączu wraz z załogą pogotowia ratunkowego oraz policje. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się iż jeden z samochodów biorących udział w zdarzeniu pod wpływem uderzenia dachował.

Kierujący samochodem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Land Rover w wyniku czego doprowadził do zderzenia. W efekcie uderzenia pojazd Land Rover dachował. Kierujący tym pojazdem z lekkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. – powiedziała nam Anna Walczewska z Zespołu ds.Komunikacji Społecznej KMP w Nowym Sączu.

Nowy Sącz. Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ul. Zygmuntowskiej


Dzisiejszego popołudnia, w Nowym Sączu około godziny 18:10 na skrzyżowaniu ulicy Zygmuntowskiej z Aleją Batorego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Honda Civic z Fordem Focusem. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z jednostki ratowniczo gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu, a także Policję. Strażacy przy pomocy stożków drogowych zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ruch na skrzyżowaniu był utrudniony. W jednym z pojazdów strażacy odłączyli instalację gazową, ponadto odpięli klemy z akumulatorów.

Nowy Sącz. Zderzenie samochodu osobowego z autobusem na ul. Piramowicza


Dzisiejszego popołudnia w Nowym Sączu na ulicy Piramowicza, obok szkoły podstawowej nr 9, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Mazda 323 z autobusem kursowym marki Setra. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG 2 w Nowym Sączu, zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Policję. W autobusie na szczęście nie było pasażerów. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie w uszkodzonym pojeździe marki Mazda.

Kierujący samochodem marki Mazda 24-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie na łuku drogi podczas intensywnych opadów deszczu nie dostosował prędkości do warunków. W efekcie zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka autobusem marki Setra. W wyniku zderzenia do szpitala przetransportowano kierującego i pasażerkę pojazdu marki Mazda. – powiedziała nam Anna Walczewska z Zespołu ds.Komunikacji Społecznej KMP w Nowym Sączu.

Przy pomocy sorbentu zneutralizowali oni wyciek ropo pochodny. Ruch na odcinku drogi prowadzony był wahadłowo. Przybyła na miejsce Policja wyjaśniała przyczyny tego zdarzenia.

Olszana. Pożar ściółki i poszycia leśnego


Zdjęcie: OSP Olszana

W dzisiejsze upalne popołudnie, tuż przed godziną 14:00 w miejscowości Olszana zauważony został pożar lesie. Do zdarzenia zadysponowano pobliskie jednostki OSP wraz z JRG 2 w Nowym Sączu. W wyniku rozpoznania ustalono iż na obszarze około dziesięciu arów palą się pozostałości po ścince drzewa oraz ściółka leśna. Strażacy w początkowej fazie pożaru gasili pożar przy pomocy tłumic oraz łopat, a następnie została rozwinięta linia gaśnicza.

Usytuowanie pożaru utrudniało dojazd samochodom gaśniczym, gdyż znajdował się on w odległości około 500 m od drogi głównej oraz 350 m od rzeki. Warto nadmienić iż jest to kolejny pożar w prawie identycznym miejscu w odstępie dwóch tygodni.

Nowy Sącz. Pożar ściółki leśnej w rejonie ul. Jamnickiej


W upalne, sobotnie popołudnie, po godz. 14:00 ratownicy sądeckiego WOPR, którzy patrolowali quadem teren nad rzeką Kamienica, w ramach zabezpieczenia obszarów wodnych na obszarze miasta Nowego Sącza, zauważyli pożar ściółki leśnej w rejonie ul. Jamnickiej, tzw. Skałki. Zaalarmowane zostały służby ratownicze. Do zdarzenia skierowano zastępy z JRG 1 Nowy Sącz oraz jednostki OSP Nowy Sącz-Biegonice, Mszalnica, Mysktów oraz Paszyn, a także policję. Intensywny dym wydobywający się z lasu był bardzo dobrze widoczny z al. Piłsudskiego.

Po przybyciu na miejsce, strażacy przystąpili do gaszenia pożaru przy użyciu tłumic i łopat, po czym rozwinięto linie gaśniczą i podano wodę w natarciu. W wyniku rozpoznania ustalono iż na powierzchni czterdziestu arów pali się ściółka leśna oraz drzewa do wysokości czterech metrów. – powiedział naszemu portalowi bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy KM PSP w Nowym Sączu.