Nowy Sącz. Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem


W środę wieczorem ok. godz. 19:40 na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Klasztornej doszło do wypadku.

53-letnia mieszkanka Nowego Sącza kierując samochodem osobowym marki Skoda Fabia nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 29-letniemu mieszkańcowi Białej Niżnej, który kierował motocyklem marki Yamaha, doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów. – powiedziała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

W wyniku wypadku poszkodowana została pasażerka motocykla, która w momencie przybycia pierwszych służb ratowniczych leżała na jezdni. Po udzieleniu jej pomocy na miejscu zdarzenia jeden z ZRM-ów przetransportował ją do sądeckiego szpitala. Osoby podróżujące Skodą nie odniosły obrażeń. Wystąpiły utrudnienia w ruchu, który na „pechowym” skrzyżowaniu został ograniczony. Strażacy wyznaczyli objazd przez ul. Klasztorną. Zabezpieczyli oni także miejsce zdarzenia, pomogli medykom w transporcie osoby poszkodowanej do karetki, rozłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, przemieścili je na pobliski parking osiedlowy, a na koniec uprzątnęli pozostałości powypadkowe.

Siołkowa. Zderzenie dwóch samochodów osobowych


W niedzielę około 13:30 w miejscowości Siołkowa na drodze powiatowej doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21- letni mieszkaniec tej miejscowości kierując samochodem marki Renault nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Peugeot, którym kierowała 21- letnia mieszkanka Siołkowej i która wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku czego kierujący samochodem marki Renault najechał na tył pojazdu marki Peugeot. – powiedziała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Droga była całkowicie zablokowana.W wyniku zdarzenia 4 osoby zostały przetransportowane do szpitala. 44-letni pasażer Peuegota doznał ciężkich obrażeń ciała. Kierująca samochodem marki Peuegot urazu głowy, kierujący Renault ogólnych potłuczeń. 4- letni pasażer Peuegota, który również został przetransportowany do szpitala nie doznała żadnych obrażeń ciała.

Zabrzeż. Pożar suchej trawy przy DW968


We wtorek, 29 marca zauważony został pożar suchej trawy przy skraju drogi wojewódzkiej nr 968 w miejscowości Zabrzeż. Ze względu na mało sprecyzowaną lokalizację zdarzenia jako pierwsza zaalarmowana została przez KP PSP w Limanowej, jednostka OSP Kamienica.Po dotarciu na miejsce okazał się iż pożar ma miejsce na odcinku drogi, jeszcze w powiecie nowosądeckim. SKKM PSP w Nowym Sączu zadysponowało jednostkę OSP z Zabrzeży. Niestety SIS które przybyły okazał się nie wystarczające, silny wiatr sprawiał iż wysuszona, sucha trawa bardzo szybko się paliła, skutkowało zwiększeniem obszaru pożaru. Zaalarmowane zostały kolejne jednostki: OSP z Łącka oraz JRG 2 w Nowym Sączu.

Nowy Sącz. Zderzenie samochodu osobowego z autobusem


Dzisiaj około godziny 8 rano na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Zygmuntowskiej w Nowym Sączu doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego.

57- letnia mieszkanka Nowego Sącza kierując samochodem marki Mazda nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej która nadawała sygnał czerwony i zderzyła się z prawidłowo jadącym autobusem marki Mercedes, którym kierował 40 – letni mieszkaniec Brzyny. W wyniku tego zdarzenia kierująca mazdą oraz dwoje pasażerów ( 6 letni chłopiec oraz 35- letnia kobieta) z tego samochodu zostali przewiezieni do szpitala. Doznali lekkich potłuczeń. – powiedziała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego „Podstawowego” oraz jeden „Specjalistyczny” i dwa radiowozy policji.

Czerniec. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie


W sobotę ok. godz. 7:57 na drodze wojewódzkiej nr 969 w miejscowości Czerniec (gmina Łącko) doszło do kolizji.

22-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego kierując samochodem marki Audi na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z niej i uderzyła w ogrodzenie jednej z prywatnych posesji. – powiedziała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Na miejsce skierowano podstawowy ZRM z podstacji SPR w Łącku, dwa zastępy straży pożarnej – jeden PSP z JRG 2 Nowy Sącz, drugi z OSP Czerniec, a także policję.

Nowy Sącz. Zderzenie samochodu osobowego z ambulansem SPR


W niedzielę wieczorem ok. godz. 19:55 na Rondzie Solidarności w Nowym Sączu doszło do wypadku drogowego.

42-letni mieszkaniec gminy Stary Sącz kierując ambulansem Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego marki Mercedes-Benz jadąc od al. Piłsudskiego zderzył się z poruszającym się od strony ul. Prażmowskiego samochodem marki Audi, który prowadził 24-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. – powiedziała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Siła uderzenia była tak mocna, że karetka pogotowia przewróciła się na lewy bok, uszkodziła znajdujące się na ul. Kilińskiego dwa sygnalizatory świetlne, po czym „wylądowała” na pasie zieleni. Samochód osobowy znajdował się poza rondem, blokując jeden pas ruchu.

Nowy Sącz. Policja poszukuje świadków wypadku pod sądeckim zamkiem


Wydział Kryminalny KMP w Nowym Sączu prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 7 lutego br. ok. godz. 11:10 na skrzyżowaniu pod sądeckim zamkiem (krzyżują się tam ulice – Bulwar Narwiku, Kazimierza Wielkiego, Legionów, Piotra Skargi i Tarnowska). W przebiegu tego zdarzenia 21-letni mieszkaniec Wielopola (gmina Chełmiec) kierując samochodem marki Honda zderzył się samochodem marki Opel, którym kierowała 43-letnia mieszkanka Nowego Sącza. Obrażeń ciała doznała 79-letnia pasażerka samochodu marki Opel.

W związku z zaistniałą sytuacją, sądecka policja zwraca się do ewentualnych świadków tego wypadku, lub osób które posiadają jakąkolwiek wiedzę z nim związaną. Każda informacja jest cenna i może przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia pod sądeckim zamkiem. Osoby takie proszone są o kontakt pod numerami telefonów – 997 lub 112 (całodobowo), bądź też 18 442 42 57 (w godzinach 7:30-15:30).