Gołkowice Dolne. Pożar budynku gospodarczego


Zdjęcie: OSP Stary Sącz

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych w miejscowości Gołkowice Dolne zgłoszony został pożar budynku gospodarczego. Stanowisko kierowania komendanta miejskiego w Nowym Sączu do miejsca zdarzenia zadysponowało jednostki OSP z: Gołkowic, Starego Sącza, Moszczenicy Wyżnej oraz Gabonia. A ponadto dwa zastępy z sądeckiej JRG 2 oraz policję wraz z pogotowiem ratunkowym. Po dotarciu zastępów z Gołkowic potwierdzono iż ogniem objęty jest budynek gospodarczy. Zostały podane dwa prądy gaśnicze w obronie na pobliski budynek mieszkalny, oraz na palącą się stodołę.

Jazowsko. Substancja ropopochodna na DW969


Wczorajszego popołudnia, około godziny 18:10 na DW nr 969, odcinek Jazowsko – Kadcza na pasie drogi w kierunku Nowego Sącza, rozlana została substancja ropopochodna. Zadysponowano zastępy z OSP Jazowsko a także JRG 2 w Nowym Sączu. Po przybyciu służb na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustalono iż na odcinku około 2,5 km znajduje się rozlana substancja na drodze. Ze względu na duży odcinek wycieku KDR poprosił o zadysponowanie kolejnego zastępu z sorbentem.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz neutralizacji wycieków ropopochodnych za pomocą wózka z sorbentem. Ruch podczas działań prowadzonych na drodze wojewódzkiej 969 był utrudniony.

Nowy Sącz. Zderzenie dwóch samochodów osobowych


W niedzielę wieczorem ok. godz. 19:00 na rondzie „Solidarności” doszło do kolizji.

21- letnia mieszkanka powiatu Gorlickiego kierując samochodem marki Opel na rondzie „Solidarności” jadąc w kierunku ul. Prażmowskiego nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej i zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem marki Audi, którym kierowała 44- letnia mieszkanka Nowego Sącza. – powiedziała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

W wyniku zderzenia poszkodowana została kierująca Oplem. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia przez przypadkowo przejeżdżającą załogę ambulansu z NSGR. Na miejsce przyjechał również jeden ZRM, przetransportował ją do sądeckiego szpitala. Osoby podróżujące Audi nie odniosły obrażeń. Wystąpiły utrudnienia w ruchu.

Zabrzeż. Zderzenie dwóch samochodów osobowych.


W Zabrzeży, na drodze wojewódzkiej 969, a dokładnie na odcinku Zabrzeż – Kamienica doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowane zostały jednostki z Zabrzeży, Czerńca oraz JRG 2 w Nowym Sączu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalono iż w wyniku zdarzenia nikt z podróżujących samochodami nie odniósł żadnych obrażeń.

Jazowsko. Dachowanie samochodu osobowego


W dniu dzisiejszym około godziny 18:00 w miejscowości Jazowsko młody kierowca samochodu osobowego marki Mercedes Benz, w wyniku utraty kontroli nad pojazdem dachował. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z OSP Jazowsko, Kadcza oraz JRG 2 w Nowym Sączu. Gdy ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia, kierowca znajdował się poza samochodem.

Kierujący samochodem marki Mercedes na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, dachował następnie wjechał w przydrożne pole. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Kierujący – mieszkaniec Jazowska – za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym ( art. 86 KW). Był trzeźwy. – poinformowała nas Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Stróże. Pożar poddasza w budynku mieszkalnym


W niedzielne popołudnie około godziny 17:38 w miejscowości Stróże został zauważony pożar poddasza w budynku mieszkalnym. Stanowisko kierowania komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu zadysponowało do zdarzenia jednostki OSP z Stróż, Grybów Biała- Wyżna oraz dwa zastępy z JRG 1.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z OSP Stróże ustalono iż z poddasza budynku mieszkalnego wydobywa się dym , domownicy sami opuścili jego wnętrze. Strażacy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Zostały podane dwa prądy wody, jeden po przez wykorzystanie drabiny DW-10 na dach budynku oraz drug od środka na poddasze.